HTC One X10 Resmen Duyuruldu


Bir süredier sızıntıları gelen ve son olarak geçtiğimiz gün haberiniz yaptığımız HTC one X10 resmen duyuruldu. Özelikle büyükçe bataryası ile dikkat çeken telefon özellikleri itibariyle orta seviyede boy gösterecek.

HTC One X10 tasarımsal açından diğer standart HTC modellerine oldukça benziyor. Geçtiğimiz gün ”Büyük stil…” sızıntısı ile karşımıza çıkan cihaz, gördüğümüz kadarıyla çokta stil sahibi değil. Zira alt ve üst taraftaki kalın çerçeveler göz zevkini biraz zedeliyor. Tabi bu eleştiriyi yaparken cihazı orta seviye olduğunu da unutmamak gerek.
Siyah ve Gümüş renk seçeneklerine sahip olan HTC One X10, çizilmelere dayanıklı yekpare metal kasa ile gelmekte. Parmak izi okuyucusunun arka tarafta yer aldığı cihazda 5.5 inçlik Full HD Super LCD panel kullanılmakta. Gorilla Glass korumalı bu ekrana gerekli gücü ise 8 çekirdekli MediaTek Helio P10 vermekte.
Bunun yanında 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, microSD kart ve çift SIM desteğine sahip olan One X10’un kamera tarafındaysa arka tarafta 16 MP, ön tarata 8 MP sensörler yer almakta. 4000mAh gibi yüksek kapasiteli pile sahip olan telefonda ayrıca Maksimum Güç Tasarruf Modu yer alamakta. Böylece pil ömrü uzatılabilir. Ek olarak hızlı şarj özelliği de bulunmata.
Cihazın şimdilik Rusya‘da bu ay satışa çıkacağı ve fiyatının 19,990 ruble yani yaklaşık 355 dolar olacağı açıklanmış durumda. Global satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik soru işareti.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir