HTC Yeni Bir Desire Tanıtabilir


HTC‘nin Desire serisi genelde daha orta segmente hitap ediyor ve One serisine göre daha düşük donanımlar kullanılıyordu ancak bu algıyı HTC Desire EYE ile kırmıştı zira Desire EYE, One M8 kadar güçlü bir cihazdı.
Upleaks‘ın verdiği bilgilere göre yeni cihaz A55 kod adına sahip olacak. Yine üst düzey donanım parçaları kullanılacak gibi görünüyor ki 5.5” seviyesinde 534 ppi’lık 2K (2560×1440) bir ekran ile gelmesi ön görülmüş.
Ama bizleri hayal kırıklığına uğratan nokta ise yonga tarafında Mediaktek’in MT6795 işlemcisinin kullanılacak olması.Bu işlemci 2 GHz hızında 8 çekirdeği aynı anda çalıştırabiliyor. Grafik tarafında ise yükü Power VR G6200 birimi karşılıyor.Donanımlar Full HD’de daha iyi sonuçlar verebilirdi ancak 2K ekranda zorlanacaktır.
Cihazda öne çıkan bir başka özellik ise kamera tarafında. 20 Megapiksellik bir arka kameraya, 13 Megapiksel veya 4 Ultrapiksel flaşlı ön kameraya sahip olacak. Ayrıca 3 GB ram, 32 GB hafıza, BoomSound ve 3000 mAh gibi gelişmiş özellikler telefona eşlik ediyor. İşletim sistemi tarafında Android 5.0 ve Sense 7 arayüzüne sahip olacak.
Ek olarak cihazın bu ay Asya ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda henüz bir bilgi yok.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir