Huawei, Apple'ı Geçerek En Büyül 2. Akıllı Telefon Üreticisi Olabilir! | Dijitaller

Huawei, Apple’ı Geçerek En Büyül 2. Akıllı Telefon Üreticisi Olabilir!


Huawei’nin yükselişi

Huawei, son yılların en agresif büyüyen firmaları arasında yer alıyor. Zaten analistler tarafından Apple’ı akıllı telefon sevkiyatında geride bırakacağına emin bir göz ile bakmakta fakat bu beklenenden erken gerçekleşebilir. Yeni bir rapora göre Huawei, bu yılın içinde bulunduğumuz üçüncü çeyreğinde Apple’ı geçeceğini öngörüyor.

Huawei’nin P ve M serisindeki artan başarısına olarak güçlü seyreden Honor serisi firmayı yükseltmeye devam ediyor. Bu ivme ile birlikte Huawei, 2017’nin 2. çeyreğinde Apple ile arasındaki makası daraltmayı başardı ve dibine kadar geldi. Firma bu dönemde küresel sevkiyatların %11.3’ünü eline alarak 38.5 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Apple ise aynı çeyrekte %12 pay ile 41 milyon adet iPhone sevkiyatına imza attı.

Yılın ikinci çeyreğine ait sonuçlar.

Huawei, evi Çin’de de yükselişini sürdürüyor. Firma yıllık %22.6’lık bir yükseliş yakaladığını ve pazarın %21’ine hükmettiğin bildirdi. Apple ise Çin’de düşüş yaşayarak %7.1’e geriledi. Firma Çin dışında, Güney Asya, Japonya ve G. Kore’de %45’lik artış yakaladı. Avrupa’da ise geçen yıla oranla %8 yükseliş gördü. Firma, Almanya, Finlandiya ve Polonya’da satışlarını ikiye katladı. Ülkemizde de popüleritesi giderek artıyor.

Son olarak, Huawei, zaten resmi olarak üçüncü çeyrekte 40 milyonun üzerinde sevkiyata ulaşacaklarını bildiriyor ve önümüzdeki 2-3 yılda daha hızlı büyümenin süreceğini tahmin ediyor. Bu arada 1 numaranın Samsung olduğunu bildirelim.

#Kaynak; GizmoChina

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei, Apple’ı Geçerek En Büyül 2. Akıllı Telefon Üreticisi Olabilir!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz