Huawei G9 Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı


Huawei kanadından geçtiğimiz kısa dönemde yeni bir telefonun geleceğine dair sağlam iddialar geliyordu ve nitekim bu bilgiler resmen doğrulandı. Firma kısa süre önce Huawei G9 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Çin’de  Maimang 5 adı atlında satışa çıkacak olan cihaz diğer tüm dünyada ise Huawei G9 olarak adlandırılacak.
gsmarena_002
Huawei G9, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekran ile gelecek. Bu ekran Snapdragon 625 ile hayat bulurken yongaya 3GB RAM / 32GB depolama, 4GB RAM / 64GB depolama seçenekleri eşlik edecek. Depolama alanı microSD kart ile arttırılabilecek. Bunun yanında cihazın arka tarafında 16MP, ön yüzünde ise 8MP kamera konumlandırılmış. Tüm bu detaylar 3340mAh batarya ile destekleniyor.
Android 6.0 üzerinde  EMUI 4.1 arayüzünü çalıştıran Huawei G9, 151.8 x 75.7 x 7.3 mm ebatlara ve 160gr ağırlığa sahip olacak. Metal bir gövde ile gelen cihazın arka tarafında bir de parmak izi okuyucu bulunurken 21 Temmuz’da Çin’de satışa çıkması bekleniyor. Belirlenen fiyat ise 349€.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.