Huawei, Gelecek Yıl Katlanabilir Telefonunu Duyurabilir!


İnovasyon

Yakın bir zamanda Mate 10 akıllı telefon serisini duyuran Huawei, gelecek yıllar için de heyecan verici bazı planlara sahip. Cnet‘e göre firma 2018 yılının başlarında katlanabilir akıllı telefon duyurabilir. Hatırlarsanız uzunca bir süredir ve son altı aydır Samsung’un katlanabilir Galaxy X dedikoduları da gündemdeydi.
Cnet’e ropörtaj veren Huawei CEO’su Richard Yu, hali hazırda ellerinde bir çalışma örneğinin olduğunu belirtiyor ancak hala önemli teknolojik geliştirmelere cihazın ihtiyacının olduğunu da aktarıyor. Bunlar arasında en önde daha iyi ve esnek ekran teknolojisi geliyor. Bunun dışında mekanik tasarımda da iyileştirmeler gerekiyor ki, ürün son kullanıcıya fayda sağlayabilsin.
Aslında ZTE, Axon M adında katlanabilir telefonunu duyurdu fakat bu beklediğimiz şey değil zira telefonda ayrı iki ekran bulunuyor. Richard Yu ise ekran arasındaki boşluğun iyi bir şey olmadığını ve bundan kurtulmaları gerektiğini aktarıyor. Bu boşluktan kurtulmanın en gerçekçi senaryosu ise esnek panellerden geçiyor.
Şimdilik esnek ekranlı ve katlanabilir akıllı telefonlar konusunda biraz daha beklememiz gerekiyor. 2018 yılında Samsung ve Huawei’den bu modele hitap eden ilk örnekleri görebiliriz ancak göremeyebiliriz de, bakacağız artık. Siz iyisi mi bizleri takip etmeye devam edin. Ve bakıyorum da aranızda bizi Twitter, Facebook ve Youtube‘da takip etmeyenleriniz var. Bu beni kırdı.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir