Huawei, Gelecek Yıl Katlanabilir Telefonunu Duyurabilir! | Dijitaller

Huawei, Gelecek Yıl Katlanabilir Telefonunu Duyurabilir!


İnovasyon

Yakın bir zamanda Mate 10 akıllı telefon serisini duyuran Huawei, gelecek yıllar için de heyecan verici bazı planlara sahip. Cnet‘e göre firma 2018 yılının başlarında katlanabilir akıllı telefon duyurabilir. Hatırlarsanız uzunca bir süredir ve son altı aydır Samsung’un katlanabilir Galaxy X dedikoduları da gündemdeydi.

Cnet’e ropörtaj veren Huawei CEO’su Richard Yu, hali hazırda ellerinde bir çalışma örneğinin olduğunu belirtiyor ancak hala önemli teknolojik geliştirmelere cihazın ihtiyacının olduğunu da aktarıyor. Bunlar arasında en önde daha iyi ve esnek ekran teknolojisi geliyor. Bunun dışında mekanik tasarımda da iyileştirmeler gerekiyor ki, ürün son kullanıcıya fayda sağlayabilsin.

Aslında ZTE, Axon M adında katlanabilir telefonunu duyurdu fakat bu beklediğimiz şey değil zira telefonda ayrı iki ekran bulunuyor. Richard Yu ise ekran arasındaki boşluğun iyi bir şey olmadığını ve bundan kurtulmaları gerektiğini aktarıyor. Bu boşluktan kurtulmanın en gerçekçi senaryosu ise esnek panellerden geçiyor.

Şimdilik esnek ekranlı ve katlanabilir akıllı telefonlar konusunda biraz daha beklememiz gerekiyor. 2018 yılında Samsung ve Huawei’den bu modele hitap eden ilk örnekleri görebiliriz ancak göremeyebiliriz de, bakacağız artık. Siz iyisi mi bizleri takip etmeye devam edin. Ve bakıyorum da aranızda bizi Twitter, Facebook ve Youtube‘da takip etmeyenleriniz var. Bu beni kırdı.

#Kaynak; PhoneArea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei, Gelecek Yıl Katlanabilir Telefonunu Duyurabilir!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz