Huawei, Kirin 970 Seri Üretimine Başlıyor | Dijitaller

Huawei, Kirin 970 Seri Üretimine Başlıyor


Çok seri

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, yılın ikinci yarısında daha doğrusu yılın son çeyreğinde yeni bir amiral gemisi tanıtacak. Rakipler, Samsung, Apple, HMD, LG ve hatta Google önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni telefonlarını tanıtacakken Huawei, suların durgunlaşmasını bekleyecek.

Bahsettiğimiz amiral gemisi elbette Huawei Mate 10. Ekim ayında tanıtılacak olan cihazda firmanın yeni SoC tasarımının kullanılmasını bekliyoruz. Eylül ayında seri üretime girmesini beklediğimiz Kirin 970 yongası, Çinli raporlara göre hali hazırda seri üretime geçmiş durumda. Dolayısıyla bu yonganın Mate 10’a güç vermesi sürpriz değil, zaten Huaewi yeni işlemcilerini bir süredir Mate serisi ile ilk olarak piyasaya sürüyor.

Huawei akıllı telefon satışlarında olduğu kadar yonga üretiminde de rekabete dahil durumda. Her ne kadar Samsung ve Qualcomm lider durumda olsa da Huawei’nin Kirin işlemcileri sürekli gelişmekte. Kirin 970’de rakipler ile benzer şekilde 10nm sürecinde üretilecek. Hatta bu yonga Yapay Zeka özellikleri sunan ilk mobil işlemci olacak.

Ayrıca kaynaklara göre Huawei, Kirin 970’de henüz piyasada olmayan güçlü bir GPU kullanacak. Şimdilik bu sadece söylenti olsa da yakında detayların ortaya çıkacağına eminiz. Takipte kalınız.

#Kaynak: PhoneArea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei, Kirin 970 Seri Üretimine Başlıyor

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz