Huawei Mate 10 Ailesi Detaylanmaya Devam Ediyor


Büyük geliyorlar

Henüz daha taze bir bilgi olmasına rağmen size haberini yapmadığımız bir bilgi ile yazımıza başlayalım. Huawei, akıllı telefon üretimi alanında Apple’ı geçerek 2. konuma yükseldi. Aslında geçtiğimiz aylarda bunun olacağını söylemiştik ama resmi bilginin haberini yapmadık, üzgünüz. Huawei, ikincilikte kalmak istemiyor elbette. Yakında tanıtacağı Mate 10 ailesi ile yine büyük oynamanın peşindeler. Çerçevesiz ve büyük ekranlar büyüleyici olacak.
Geçtiğimiz yıl duyurulan Mate 9 ailesi dört modelden oluşuyordu; Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design Edition ve Mate 9 Lite. Bu yıl bu modellerin hepsinin yenileneceğine dair net bir bilgi olmasa da gelen sızıntılar üç varyantın olabileceğine işaret ediyor. Bu varyantların kod adları Marcel, Blanc ve Alps.


Marcel için herhangi bir teknik bilgimiz yok ancak kendilerinin Mate 10 olmasını, Blanc‘ın ise Mate 10 Pro olarak çıkmasını bekliyoruz. Alps hakkında da net bilgi pek yok ama kendileri Mate 10 Lite olabilir.
Blanc kod adlı Mate 10 Pro‘nun, yeni duyurulan Kirin 970 işlemci, 1440 x 2880 çözünürlüğe sahip 18:9 görüntü oranında 5.99-inç IPS LCD ekran, 6 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama alanı ile geleceğinden neredeyse emin gibiyiz. Elbette çift kamera ile gelecek olan bu model, arkasında Leica imzalı ve OIS destekli 20 MP + 12 MP sensörlere sahip olabilir. Ön tarafında 8 MP kameranın yer almasını beklediğimiz cihazda ayrıca IP68 sertifikası ve LTE Cat.16 modem de yer alacak. Tüm bunların yanında bir de 4000mAh batarya bu donanımlara can verecek.


Mate 10 Lite olabileceği düşünülen Alps’in ise yine Kirin 970 yongasıyla, 4000mAh batarya ve aynı kamera kurulumuyla geleceği aktarılıyor. Ancak bazı kırpamalar mevcut. İlk olarak ekran 2560 x 1440 çözünürlüğünde ve 5.88 inç büyüklüğünde IPS LCD panel olacak. Ayrıca geleneksel 16:9 formatında olacak. 4 GB RAM, Cat 12 modem de diğer özelliklerinden. Özelliklerinin yüksek olamsı nedeniyle bu modelin normal Mate 10 olduğunu söyleyenlerde bulunmakta.
Tüm Mate 10 ailesi 16 Ekim tarihinde özel bir lansman ile tanıtılacak. Mate 10 Pro, Aralık ayında, Lite ise Ekim’den sonraki aylarda raflardaki yerini alacak. Daha fazla detay elimize ulaştığında sizleri bilgilendireceğiz.
#Kaynak; Venturebeat


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir