Huawei Mate 10, iPhone X'den Daha Pahalı Olacak | Dijitaller

Huawei Mate 10, iPhone X’den Daha Pahalı Olacak


N’apıyorsunuz Huawei bey?

Önümüzdeki Ekim ayında Huawei, yeni amiral gemisi Mate 10 ve Mate 10 Pro‘yu resmen tanıtacak. Takvimler Ekim ayına yaklaştıkca artan sızıntılar telefon hakkında birçok şeyi öğrenmemize neden olsa da son gelen bilgiler bizleri üzdü.  Fiyatı hakkında gelen detaylar gösteriyor ki sektörün en pahalı telefonu Mate 10 ve Mate 10 Pro olabilir.

Huawei Mate 10’a ait sızdırılmış görsel.

Son aylarda akıllı telefonların yükselen fiyatları göz önüne alındığında çok şaşırtıcı olmasa da Huawei’nin Mate 10 ve Mate 10 Pro modellerini bu denli yüksek fiyata koyması endişe verici. Çin kaynaklı habere göre, Huawei Mate 10 Pro‘nun en üst konfigürasyonu 1.138 Dolar fiyata sahip olacak. Bu model 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip. Diğer üç Mate 10 Pro varyantının fiyatları ise sırasıyla, 1,024 Dolar , 941 Dolar ve 835 Dolar. Bu modellerin bellek seçenekleriyse yine sırasıyla, 6GB RAM / 256GB depolama, 6GB RAM / 128GB depolama ve 6GB RAM / 64GB depolama şeklinde.

Öte yandan Mate 10 ise görece daha uygun fiyatlı. Modelin 6GB RAM ve 256GB depolamalı en üst konfigürasyonlu varyantının 850 Dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Diğer modellerin fiyatlarıysa 744 Dolar (6GB RAM / 128GB ROM) ve 653 Dolar (4GB RAM / 64GB ROM) olarak belirtiliyor.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro arasında tasarımsal ve bellek ve depolama alanında farklılıklar olduğu belirtiliyor. Normal Mate 10, 5.9 inçlik düz bir ekran ile gelirken Mate 10 Pro, kavisli ve çok ince çerçeveli bir tasarıma sahip olacak. Her iki model de Huawei’nin en yeni ve en güçlü yongası olan, aynı zamanda yapay zeka ile desteklenmiş Kirin 970 yongasına sahip olacak. Kirin 970 yonga seti, 4 adet Cortex-A73 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeğine ek olarak bir de yapay zeka için özel bir birimi bünyesinde barındırıyor.

Yeni detaylar geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

#Kaynak; PhoneArea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Huawei Mate 10, iPhone X’den Daha Pahalı Olacak

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz