Huawei Mate 9, 6GB RAM ve Çift Kamerasıyla Kasım Ayında Geliyor


Huawei, geçtiğimiz aylarda Mate 9 modelinin geleceğini açıklamıştı ancak cihaz hakkında herhangi bir detay açıklanmamıştı. Şimdiye kadar sızan bilgiler bizlere cihazın donanımı hakkında epey bilgi vermişti. Bugün ise tüm bu konular netliğe kavuştu ve cihazın çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri belli oldu.
Huawei Mate 9, Android sisteminde en güçlü cihazlardan biri olacak ve özellikleri bağlamında bir çok modelden ayrılacak. Oldukça güçlü olacağı bilinen 8 çekirdekli Kirin 960 yongasından gücünü alacak olan model farklı depolama birimlerine ve buna bağlı RAM seçeneklerine sahip olacak.
huawei-mate-9-leak-based-rendersHuawei Mate 9‘un 4 GB bellekli modelinde 64 GB veya 128 GB depolama alanı bulunacak. Cihazın en üst varyantı ise 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile desteklenecek ki bu değerler pek alışık olmadığımız rakamlar. Bununla birlikte bu üç seçeneğin fiyatları ise sırasıyla 510 Dolar, 585 Dolar ve 705 Dolar civarında olacak.
huawei-mate-9-leakHuawei Mate 9’un yetenekleri bunlarla da sınırlı olmayacak. 20 MP çift arka kamera ile gelecek olan cihazda lazer odaklama da yer alacak. Arka tarafında bir de parmak izi okuyucunun olacağı cihazın gövdesi ise tamamen metalden imal edilmiş olacak. USB Type C, EMUI 5.0, Android 7.0 Nougat işletim sistemine ek olarak cihazın 9 farklı renk seçeneği olacak.
Kaynak: PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.