Huawei Mate 9, Çift Kamera ve Kirin 960 ile Geliyor!


Akıllı telefon pazarının en büyüklerinden biri olan Huawei son yıllarda yükselişini daha da hızlandırdı ve en çok satış yapan üçüncü firma konumuna yükseldi. Hedeflerini yükseltmeye devam eden Huawei, yakında Mate 9 modeli ile karşımıza çıkacak. Firmanın Phablet sınıfına giren bu serisi ekran-kasa oranı ile dikkat çekici olmakta.
Çift kamera teknolojisi aslında birkaç yıldır hayatımızda bulunuyor. Huwei P9 modelinde de Leica ile yaptığı işbirliği ile çift kamera teknolojisini cihazında kullanan firma şimdi Huawei Mate 9 modelinde de bunu kullanacak ancak sızan görüntülerde Leica logosu bulunmuyor, muhtemelen Leica ile yapılan işbirliği sadece Huawei P9 modeli için geçerli olacak.
maxresdefault
Çift 20 MP kameranın yer alacağı Huawei Mate 9, donanım tarafında ise Kirin 960 yongasını kullanacak. Huawei’nin kendi yongası olan Kirin 960 hakkında şimdilik net performans detayları bilinmesede kendisinin içerisinde Cortex A73 çekirdeklerinin olacağı biliniyor, yani Android’te bulunan en güçlü çekirdek. Bu yonga 6 inç büyüklüğünde ki Full HD  ekrana can verirken gerekli olan enerji ise 4000mAh değerindeki pilden alınacak.
Parmak izi okuyucu, metal kasa, Android 7.0 Nougat işletim sistemi ve EMUI 5 kullanıcı arayüzü ile gelecek olan Huawei Mate 9, Aralık ayında piyasada olacak. Şimdilik cihaz hakkında bir fiyat bilgisi ise bulunmuyor.
Kaynak; AndroidCentral


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.