Huawei Nexus Detaylanmaya Devam Ediyor


Bu yıl karşımızda çıkacak olan iki farklı Nexus cihazı bulunmakta. Bunlardan biri LG üretimi Nexus 5 2015 versiyonu olacakken asıl Nexus ise Huawei yapımı olacak. Kısa süre önce Huawei Nexus‘a ait olduğu iddia edilen bir kaç görüntü sızdırıldı.
Newly-leaked-Huawei-Nexus-pictures (1)
Görsellere baktığımızda ön yüzde bizleri 5.7” ekran karşılıyor. Bu ekranın 2K (2560×1440) çözünürlükte olmasının yüksek ihtimal olacağı düşünülüyor. Ayrıca yine cihazın ön yüzünde iki adet hoparlör görüyoruz. Stereo olma ihtimali yüksek ayrıca cihazın yan çerçevelerinin de oldukça ince olduğu anlaşılabiliyor.
Newly-leaked-Huawei-Nexus-pictures (2)
 
Ayrıca Huawei Nexus’un Snapdragon 810 v2.1, USB Type-C, 3500 mAh batarya, Android 6.0 ve 4GB RAM ile geleceği düşünülmekte. Arka yüzde ise çift flaşlı ana kamera görünmekte ayrıca kamera ve flaş modülünün yanında bir de lazer otofokus yer almakta. Kamera bileşenlerinin alt tarafında ise yuvarlak yapıda parmak izi okuyucusu yer almakta. Cihazın 159.4 x 78.3 x 6.6 ebatlarında olması bekleniyor yani bakıldığında çok ince bir telefon.
Newly-leaked-Huawei-Nexus-pictures
Bazı kaynaklar ise modelin kamera bölümünün çıkıntılı olması nedeniyle kalınlığın 8.5mm çıkacağı yönünde bilgiler vermekte. Son olarak Huawei Nexus cihazının çıkış adının ne olacağı bilinmiyor. Bunu öğrenmek için biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir