Huawei P8'den Yeni Bilgiler


Huawei‘nin amiral gemi sınıfında ki yeni modeli olacak olan P8, 15 Nisan Çarşamba günü Londra’da düzenlenecek olan bir lansman ile tanıtılıp piyasaya sürülecek.
Telefon çıkmadan bir kaç detayı belli oldu. Aslına bakarsanız neredeyse tüm detayları belli oldu desek yanılmış sayılmayız. İşlemci tarafında Huawei’nin kendi geliştirdiği işlemci olan Kirin 930 yongası kullanılacak. 16nm üretim sürecinde üretilen bu işlemci şuan piyasada ki en gelişmiş yonga olacak. Elbette Samsung ve Apple 14nm sürecine inmeyi planlıyorlar ancak Huawei kısada olsa liderlik koltuğuna oturacak. Grafik gücünü ise muhtemelen Note 4’te kullanılan ARM’ın Mali-T760 biriminden alacak.
huawei-p8-leak-price
Aynı zamanda 6 mm gibi bir kalınlık değerine sahip olacak. Ekran tarafında 5.2” Full HD (1920×1080) bir ekran eşlik edecek. 3 GB Ram, 13 MP (OIS) arka kamera ve 2600 mAh batarya diğer gelişmiş özellikleri.
Fiyat konusunda da bilgi bulunmakta. Nisan’da tanıtılacak P8, 480$ civarı (2999¥) olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.