Huzurlarınızda Yeni HP Spectre X2


HP’nin kullanıcılar tarafından beğenilen Spectre X2 modeli, en yeni ve güçlü donanım birimleriyle güncellendi.

Kısa bir süre önce Microsoft tarafından yeni Surface Pro duyurulmuşken HP’de hali hazırda marka olarak piyasada olan Spectre X2 modelini güncelledi. Firma Spectre X2 ailesinin ikinci neslinde alışılmışın dışına çıkarak 3:2 görüntü oranıyla karşımıza çıkıyor.
12.3 inçlik IPS panelinde 3000×2000 piksel çözünürlük ve 450-nit parlaklık sunan Spectre X2, esasında 2si1 arada dediğimiz laptop sınıfında boy gösteriyor yani, Microsoft’un Surface Pro modelleriyle doğrudan rekabet içerisinde diyebiliriz.
Donanım tarafındaysa Spectre X2, Intel’in 7. Nesil Kaby Lake işlemcileri olan Core m3, Core i5 ve Core i7 işlemcilerinden güç alıyor. Core m3 işlemcili model giriş seviyesine hitap ederken dahili Iris Plus GPU’lar ile desteklenen Core i5/i7 işlemcili modeller ise üst seviyeye hitap etmekte. Ayıraca 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar PCle SSD seçenekleri de konfigürasyonlar arasında yer almakta.
Modelde sadece iki adet USB 3.0 C, tipi bağlantı noktasının olması ise dezavantaj diyebilirim. Thunderbolt 3.0’ın böylesi premium cihazlarda (Surface Pro’da da yok) neden konumlandırılmıyor anlayabilmiş değilim. Bununla birlikte, bu iki USB portu üzerinden DisplayPort aktarımı sağlanabiliyor. Ayrıca yine bunlar üzerinden HP FastCharge ile batarya 30 dakikada %50 doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Pil ömrü yaklaşık olarak 8 saat. HP Spectre X2’de ayrıca 13 MP arka ve 5 MP ön kamera da yer almakta.
Firmanın açıklamasına göre yeni nesil Spectre X2’ler Haziran ayında piyasaya çıkacak. Ayrıca Core i5, 8 GB RAM ve 128 GB SSD’li olan varyantın 999 Dolar fiyata sahip olacak.
Kaynak; PcWorld


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.