İddia; AMD Polaris Ekran Kartları Ertelenebilir!


Bildiğiniz gibi NVIDIA geçtiğimiz kısa sürede yeni Pascal mimarili ekran kartları olan GTX 1080 ve GTX 1070’i lanse etmişti. Oldukça iddialı özellikleri ile adete gövde gösterisi yapan NVIDIA’ya karşılık vermesi beklenen AMD’den kötü haberler geliyor.
AMD’nin Polaris ekran kartlarından ne bir görsel ne de bir isim sızıntısı bulunmazken elimizde sadece firmanın söylemleri yer alıyor. Guru3D’nin yaptığı habere göre AMD tarafından yeni nesil ekran kartları 850MHz frekans hızının üstüne çıkmakta sorunlar yaşıyor ve istenen değerlere ulaşılamıyor. Ayrıca kartları üretecek olan GlobalFoundries’in de teknik sorunlar yaşadığı iletiliyor.
Bu söylemleri destekleyen en büyük faktör ise Copmputex 2016 fuarında üreticilerin bir ürün tanıtmayacak olması gösteriliyor. AMD’nin ay sonunda Çin’de yapacağı etkinlik konusunda da konuşma yasağı olacağı ve detayların Haziran’a kadar verilmeyeceği ve yasağın kalkmayacağı belirtiliyor.
Kartları en erken yaz aylarının sonlarında göreceğimiz belirtiliyor. Tabi tüm bunlar birer iddiadan ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ancak AMD’nin sessiz kalması, her zaman gelen sızıntıların şimdiye kadar gelmemesi gibi durumları birleştirdiğimizde gerçekten de iddialarda doğruluk payının olabileceğini düşünüyoruz. Şimdilik beklemekten başka bir çaremiz yok.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Gerçekleşecek lansmanda ambargonun olacağı ve detayların Haziran’a kadar paylaşılmayacağı söyleniyor. Ayrıca haberimizde de belirttiğimiz gibi bir çok ”söylentiye” göre Computex fuarında farklı üreticilerin Polaris ekran kartlarının yer almayacağı belirtiliyor.