IFA 2015: Samsung'tan İlginç Cihaz; SleepSense


IFA 2015 fuarı öncesinde Samsung düzenlediği Unpacked etkinliğinde yeni amiral gemisi cep telefonları olan Note 5 ve S6 Edge+’ı tanıtmıştı. IFA fuarında ise elinde pek bir şey kalmayan firma daha çok IOT (Internet Of Things- Nesnelerin İnterneti) pazarına yoğunlaşmış durumda.
phpxji4wz
Firma SleepSense adında yeni bir sensör tanıtımı gerçekleştirdi. Bu cihazın ana görevi sizin uykunuzu en iyi şekilde almanızı sağlamak ve sabah dinç bir şekilde uyandırmak. Cihazı başınızın ucuna yerleştirdikten sonra SleepSense sizi izlemeye başlıyor tabi ilk önce telefonunuz ile eşleştirme yapmanız gerekmekte. Yüksek doğruluk oranı ile nefesinizi, hareketlerinizi ve nabzınızı izleyen cihaz gerektiğinde size uyku düzeniniz ile ilgili tavsiyede bulunuyor. Ayrıca SleepSense siz uykudayken diğer akıllı Samsung cihazlar (klima, televizyon vb) ile iletişime geçip onları kapatıp açabiliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.