IFA 2015: Tasarımıyla Dikkat Çeken Alcatel OneTouch Xess Tablet Tanıtıldı


IFA 2015‘te ilginç ürünlere tanık olmaya devam ediyoruz. Alcatel yeni tanıttığı Android tableti ile dikkatleri üzerine çekti. Farklı bir tasarım dili ortaya koyan firma tablette orta seviye bir donanım tercihinde bulunmuş. Fiyat bilgisi veya çıkış tarihi açıklanmayan tablete gelin biraz daha yakından bakalım.
alcatelonetouchxessstand
Tabletin arka kısmında yer alan ve tabletin 30/50/70/75 derece açılarda durabilmesini sağlayan arka ayak standı ve yerleşik bir kalem bulunuyor. Cihazın bu ayaklar nediyle daha çok çizim işlerinde kullanılacağı düşünülüyor ancak firma ürünün aile ve son kullanıcı odaklı olduğunun altını çiziyor.
alcatelonetouchxess
17.3” gibi devasa bir ekrana sahip olan OneTouch Xess bu ekranda FULL HD çözünürlük sunuyor. MediaTek’in MT8783T yongası ve MaliT720MP3 grafik biriminin güç verdiği model, 2GB LPDDR3, 32GB arttırılabilir depolama alanı ve 10.000 mAh batarya ile desteklenmiş. Özellikle bu batarya ile cihaz uzun bir kullanım süresi vaat ediyor.
XESS-75-degrees-angle-Custom
Cihazın arkasında yer alan JBL by Harman imzalı 3W gücündeki hoparlör güçlü bir ses çıkışı sunuyor. Ayrıca tablet akıllı jestlerle yani el hareketleri ile kontrol edilebiliyor. Bu sayede cihazın ekranına dokunmadan kullanım imkanına kavuşuyorsunuz. Unutmadan fuarda tanıtılan en büyük tablet ünvanını elinde bulunduruyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.