İlk SnapDragon 810'lu Telefon G Flex 2 Oldu


Dünyanın ilk SnapDragon 810 yonga setli telefonu belli oldu. Bu ünvanı yakalayan LG G Flex 2’yi daha önceki haberlerimizde size sunmuştuk.
G Flex 2’yi ilk olarak tasarım olarak ele aldığımızda bir önceki modeli olan G Flex’e göre büyük farklar yok ama geliştirmeler var ayrıca tasarım olarak LG çizgisini bu modelde de sürdürmüş.
En ince noktası 6.8mm ve en kalın noktası 9.4mm bir kalınlığa sahip.
Ekran boyutu 6” seviyesinden 5.5”e düşürülmüş ve ekran çözünürlüğü Full HD olarak belirlenmiş. Kavisli ekranı ise özel bir cam ile kaplanarak dayanıklılığı %20 oranında arttırılmış.
İlk modelde olduğu gibi arka kısmındaki nano teknoloji sayesinde çizikleri kendi kendine onarabiliyor. Bu teknolojinin devam etmesi güzel olmuş ayrıca yenilenme hızınıda ciddi oranda geliştirmişler. Artık çizikleri daha kısa sürede temizleyebiliyor.
Donanım bazında ise SnapDragon 810, 4 adet (2GHz)Cortex A57 ve 4 adet (1.6GHz)Cortex A53’ten oluşan 8 çekirdekli 64-bitlik bir yapıya sahip.
Grafik tarafında ise Adreno 430 birimi bizi karşılıyor.İşletim sistemi olarak kutudan Android 5.0 ile çıkan telefon 64-Bit işlemcinin tam gücünü kullanacaktır. Düşünmeden söyleyebiliriz ki G Flex 2 tam bir performans canavarı olacak.
LG 2 Flex
Kamera tarafında ise arka tarafta 13 MP değerinde bir sensör mevcut. G3’te olduğu gibi lazer odaklama ve OIS teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.
Ön tarafta ise biraz cimri davranmış diyebiliriz 2.1 MP değerinde kamera ile günümüz şartlarında rakamsal olarak
biraz geride kaldığını söylemeliyiz.
16/32/64 GB hafızaya sahip olarak piyasaya çıkacak modelde SD Card desteği bulunmuyor. Yani alma niyetiniz var ise en az 32 GB modeli tercih etmenizi öneriyoruz. Bazı kaynaklar cihazda SD Card desteği de bulunuyor ve 2TB’a kadar arttırabilirsiniz.
Bir diğer beklentileri karşılamayan özellik ise 2 GB LPDDR4 RAM ile gelmesi. Üst cihazlarda artık 3 GB RAM standart haline gelmişken 2 GB RAM ile gelmesi rakiplerinden geride kalmasına neden olabilir kaldı ki 2015’te amiral gemilerinde 4 GB RAM’lerden bahsediliyor olması G Flex 2’nin kağıt üzeründe geride kalmasına neden oluyor. Batarya kısmında 3000 mAh gücünde pil bizi karşılıyor. Biraz daha yüksek olmasını beklerdik fakat 1 günü rahat çıkaracağını söyleyebiliriz. Bağlantı özellikleri ise 5. nesil WiFi, Bluetooth 4.1,GLONASS, NFC, GPS, SlimPort, GLONASS, Beidou, Galileo desteği ile günümüz teknoloji ihtiyaçlarını karşılıyor.
İlk olarak Güney Kore pazarında satışa çıkacak ve ilerleyen dönemlerde ise global pazarlarda yerini alacak. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.
Lg G Flex 2 SnapDragon 810 ile gelebilir


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir