Instagram'da Alışveriş Dönemi


Popüler fotoğraf paylaşım platformu olan ve sosyal medya alanında ciddi bir paya sahip olan Instagram, yeni özellikler ve değişiklikler ile tazeliğini korumaya ve yeni alternatif alanlar yaratmaya çalışıyor. Ülkemizde de çokça kullanılan uygulama için Mark Zuckerberg düğmeye bastı ve alışveriş döneminin başlayacağı açıklandı.
Zaten hali hazırda Instagram üzerinden alışveriş yapan ciddi bir kitle var ancak ortada Instagram tarafından onaylanan bir işlem olmadığından ”hıyar da çıkabilir” seçeneği zaman zaman gerçekleşiyor. Yeni alışveriş özelliği ile Instagram’da kullanıcılar gönderilerine satın alma etiketi ekleyebilecek. Resim beğenilip etikete basıldığında da satın alma sayfasına gidilecek.
tumblr_inline_ofxjbvt8bu1tayze1_540
Ayrıca satın almak için beğendiğiniz ürünlere arşiv kısmından da rahatça ulaşılabilecek. Elbette satın alma etiketi Instagram ile anlaşmalı hesaplar, markalara özel olacak. Böylece Instagram hem kullanıcısının alışverişini kolaylaştırmış hemde alışverişlerden pay alarak kendisine ek gelir kapısı açmış olacak.
Instagram’ın yeni alışveriş özelliği şimdilik sadece Amerika bölgesi için kullanılabilir olacak. Ayrıca bu özellik yine sadece iOS uygulamasında geçerli olacak. Elbette markalar ve hesaplarla anlaşmalar yapıldıkça diğer ülkelerde de bu hizmet erişilebilir olacak.

Kaynak; Instagram


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhabalar, instagram satın alma özelliği türkiye’ ye geldi diye okudum ancak bunu aktif hale getiremedim istediği bütün özellikleri’ de yaptım. Nasıl aktif olarak kullana bilirim bilgi verebilirmisiniz