Intel Cannonlake İşlemciler 2017 Sonunda Gelebilir


Intel’in 8. Nesil işlemci serisi olacak olan Cannonlake adlı işlemcilerinin 2017 yılının son döneminde gelecek.  Digitimes’ın raporuna göre Intel, Cannonlake işlemcilerini ve 300 serisi anakartları 2017’nin son döneminde piyasaya sürmeyi planlamakta. Ancak Intel’in  spekülasyonlar üzerine yorum yapmaktan kaçındığı dile getiriliyor.
Yakın zamanda 7. Nesil masaüstü Kaby Lake işlemciler piyasaya adımını atacak. Seleflerine göre benzer yapıda olan Kaby Lake’in yerine geçecek olan Cannonlake ise yeni mimari ve yeni üretim sürecini getiriyor. CPU ve GPU mimarisinde geliştirmelerin yanında Cannonlake, Intel’in ilk 10nm üretim sürecine sahip işlemci serisi olacak. Daha düşük enerji tüketimi, daha fazla güç söz konusu olacak. Öte yandan bazı söylentilere göre üst seviye işlemcilerde 6 çekirdeği görebiliriz.
intel-cannonlake-1920-x-1121

300 serisi anakarlarda da önemli değişiklikler söz konusu. Yeni anakartların doğal USB 3.1 ve WiFi desteğine sahip olması bekleniyor. Bu sayede Intel’in üçüncü parti firmalara bağlılığı ortadan kalkacak. Ancak Intel’in bu hamlesinden  Broadcom, Realtek ve ASMedia gibi üreticiler olumsuz etkilenecektir. Daha fazla detay çıktığında sizleri bilgilendireceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.