Intel Coffee Lake Core i7-8700K İşlemci Özellikleri Sızdırıldı | Dijitaller

Intel Coffee Lake Core i7-8700K İşlemci Özellikleri Sızdırıldı


İlk defa

Intel’in yakında çıkacak olan 8. nesil Coffee Lake masaüstü işlemci ailesinin en yeni özellikleri sızdırılmış durumda. En son ayrıntılar birden fazla kaynaktan geliyor ve Intel’in ana akım platformunda ilk kez piyasaya altı çekirdekli işlemciler sunacağını onaylıyor.

Şimdi ayrıntılarla sizi sıkmamak için ilk olarak işin sözel kısmını halledelim. Intel, 8. nesil Coffee Lake S kod adlı yeni masaüstü işlemcilerini kuvvetle muhtemel Ağustos ayında lanse edecek. Bir kez daha firma 14nm işlem sürecinde karşımıza çıkacak fakat bu Kaby Lake’de gördüğümüz gibi olmayacak.

Intel, bu sefer çekirdek sayısını ve ön bellek boyutunu arttıracak. Ana akım masaüstü işlemci pazarında Intel ilk defa 6 çekirdekli işlemcilerini karşımıza sunacak. Yeni işlemciler yeni bir anakart platformuna sahip olacak fakat, mevcut anakartlarla da uyumlu olabilir. Bununla birlikte, Intel, Core i5 ailesine HT desteğini de getiriyor.Şimdi, elimize ulaşan bazı sızıntılar ile bazı işlemciler hakkında fikir sahibiyiz diyebiliriz. Söylentilerde dolaşan ilk işlemci Core i7 8700K. İşlemci, 6 çekirdek ve 12 izlek birime sahip. Taban frekansı 3.7 GHz, tek çekirdekte boost frekansı 4.3 GHz, çift çekirdekte 4.2 ve altı çekirdeğin tamamında ise 4.0 GHz hızlara erişebiliyor, ki bu etkileyici.

İşlemci çift kanal doğal 2400 MHz DDR4 bellek desteğiyle birlikte gelecek ve 12 MB ön L3 önbelleğe sahip olacak. Coffee Lake işlemciler, hali hazırda piyasada bulunan 100 ve 200 serisi anakartlar ile uyumlu olacakmışa benziyor ancak Intel yeni işlemcilerle birlikte Z390 çipsetini de tanıtacak.

Görsellerden de görüleceği üzere Intel, standardı yakalamaya çalışıyor fakat hala psikolojik üstünle AMD’de. Zira AMD, oldukça uygun fiyata 6 ve 8 çekirdekli Ryzen işlemciler sunuyor ve bunlar gerçekten iyi performans sergiliyor. Intel, yeni serisinde fiyatlandırma konusunda umarız daha rekabetçi olur.

Kaynak; Wccftech

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intel Coffee Lake Core i7-8700K İşlemci Özellikleri Sızdırıldı

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz