Intel Developer Forum Artık Yapılmayacak


Intel’in kısa süre önce aldığı karar kişisel bilgisayar sektöründe yankı uyandırdı. Firma, bundan böyle düzenli olarak yaptıkları Developer Forum’u artık yapmayacaklarını açıkladı.

Intel, fuar kapsamında geliştirdiği teknolojileri burada tanıtırken iş ortakları da fuardaki panellerde yer almaktaydı. 20 yıldır her sene düzenli olarak gerçekleştirilen Developer Forum’un artık tamamıyla sona gelmesi elbette oldukça üzücü. Ek olarak bu yıl Pekin’de düzenleneceği düşünülen fuarın iptal edileceğine dair sinyaller gelmişti ancak bu fuarın ABD’de gerçekleşmesi bekleniyordu. Dolayısıyla küresel çapta fuarın sonlandırılması şok etkisi yarattı diyebiliriz.
Bununla birlikte Intel tarafından yapılan açıklamada intel.com adresinde Resource and Design Center başlığı altında tasarımcılar, mühendisler ve geliştiriciler için dokümantasyon, yazılım ve araçların mevcut süreklü mevcut olacağı, aynı zamanda iş ortaklarının Intel temsilcisine her zaman ulaşabilecekleri belirtilmekte.
Intel tarafından alınan bu kararın aslında şirketin merkez odağının biraz kaymasından kaynaklandığı düşünülüyor. Zira bir Intel Temsilcisinin Anandtech‘e verdiği demeçte firmanında son yıllarda “PC merkezli bir şirketten veri merkezli bir şirkete” dönüştüğü belirtiliyor. Developer Forum ise bu odağa ters. Tabi Intel, yeni teknolojilerini duyuracağı farklı etkinlikler ile karşımıza çıkabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.