Intel Skylake X İşlemciler 25 Eylül'de Bizlerle; 18 Çekirdek 36 İzlek!


Çekirdeğe boğ bizi!

Görünen o ki Intel, yılın bu üçüncü çeyreğini hayli yoğun geçirecek. 21 Ağustos tarihinde yeni 8. Nesil işlemcilerini duyuracak olan firma ondan bir süre sonra da Core X ailesi ya da Skylake X diyebileceğimiz işlemci ailesinin tüm modellerini piyasaya sürmüş olacak.
X299 anakartlar ile uyumlu olan Skylake X işlemcilerin 4 ila 10 çekirdekli modelleri zaten raflardaki yerini almaya başlamış durumda. Intel tarafından yapılan açıklamaya göre 12 çekirdekli işlemciler 28 Ağustos’tan itibaren, geri kalan 14 ila 18 çekirdekli işlemciler ise 25 Eylül’den itibaren alınabilir olacak.

TÜM DETAYLAR İÇİN;
Intel Core i9 Serisi Tanıtıldı, İşte Tüm Detaylar

İşlemcilerin en güçlüsü Core i9 7980XE olacak. 18 çekirdek ve 36 izlek birime sahip olan işlemci 4.4 GHz’e kadar çıkabilecek. Fiyatı ise 1.999 Dolar. 
4 ila 18 çekirdek arasında değişen işlemciler 112W ila 165W TDP arasında yer almakta ve en üst işlemcilerde 44 PCI hat desteğini barındırmakta. LGA 2066 soketler ile uyumlu olan işlemcilerin fiyatları ve diğer tüm detayları aşağıdaki görselde mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
AMD, Intel’i Patlattı; Ryzen Threadripper İşlemci Fiyatları ve Çıkış Tarihleri

Tüm bunların yanında Intel, bir önceki nesle göre bu işlemcilerin VR içerik oluşturmada %20, video düzenlemede %30 daha fazla performans sunacak. Bunda, artan çekirdek miktarının ciddi bir payı bulunmakta.
AMD’nin Threadripper işlemcileri ile rekabete girecek olan Skylake X’in açıkçası çok ciddi bir fiyat dezavantajı bulunuyor. İşlemciler tam olarak çıktığında performans değerleri bizlere neler gösterecek göreceğiz. AMD’nin performans konusunda oldukça iyi işler yaptığını biliyoruz, şüphesiz Intel’de oldukça iyi olacaktır.
Kaynak; Wccftech
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.