Intel Tablet Pazarından Çıkabilir


Intel‘in mobil pazar çözümü X86 tabanlı Atom işlemciler ne yazık ki bekleneni verebilmiş değil. Hem akıllı telefon pazarında hemde Tablet pazarında firma istediği pazar payına ulaşamadı. Rakiplerinin çok gerisinde kalan firma bu sektörlerden çekilebilir.
Uzmanlar tablet pazarının küçülmesini ön görürken Intel’in bu pazardan en büyük darbeyi alması bekleniyor. Zaten çok az bir cihaza güç veren Atom işlemcilerin bu yıl ki satışları da düşecek. Intel 2014 yılında 14.23 milyon tablete yonga tedarik etmişti ancak beklentiler bu yıl 10 milyon civarında gerilemiş. Tablet pazarının %90 civarını elinde tutan Qualcomm, Samsung ve MediaTek’ten geriye Intel’e pekte fazla bir şey kalmıyor doğrusu. Ayrıca firmanın mobil sektörünün de son bir kaç yıldır zarar ettiği bilinenler arasında.
Akıllı telefon kısmında ise en azından durum daha iyi diyebiliriz zira akıllı telefon pazarında ki Asus özellikle Zenfone serisi ile iyi bir pazar ve satış ivmesi yakaladı. Öyle ki Asus’un bu yıl 25 milyon civarında akıllı telefon satması bekleniyor. Bakalım önümüzde ki günlerde Intel pazardan çekileceğini açıklayacak mı yoksa daha iyi ürünler ile karşımıza mı gelecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.