Intel, Yarı İletken Üreticisi Altera'yı Alabilir


Forbes’in haberine göre Intel yarı iletken üretici olan Altera‘yı satın almak istiyor. Intel daha önceleri firmaya 64-Bit’lik ARM’tabanlı yongalar da üretmişti. Altera’ya bakacak olursak gömülü sistemler ve devreler üretiyor. Firma eğer Intel tarafında satın alınırsa Intel’in eli sunucu tarafında kesinlikle güçlenecektir. İki tarafta şuanda bir resmi açıklama yapmış değil yani kesin bir şey söylemek istemiyoruz fakat Altera’nın NasDaq’da işlem gören hisseleri şimdiden %28‘lik bir artış gösterdi. Aynı şekilde Xilinx’in hisseleri de %6 gibi bir artış sergiliyor. Olası satın alma gerçekleşirse Intel sunucu pazarındaki gücünü arttırır ve yonga tasarımı yapmasını da daha da kolaylaştırır.
BF-AJ475_INTEL_16U_20150327182107
Önümüzde ki zamanlarda satın alma olaylarını daha da çok konuşacağız gibi. Bildiğiniz üzere de Samsung’da AMD’ye talip diyebiliriz fakat o tarafta da bir açıklama bulunmuyor. Olayları takip etmeye devam edeceğiz. bir sonraki yazıya kadar görüşmek üzere.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir