İnternette yapabileceğiniz 9 ilginç şey


Bazen öyle anlar geliyor ki bilgisayarınızda yapacak şey bulamıyor ve boş boş masaüstünü yenilemekle vakit öldürüyorsunuz. Bu yazıda internet aleminde can sıkıntınızı giderebilecek 9 web sitesinden bahsettim.

1 – Mars’a yolculuk edin

Birçok astrofizikçi bugünlerde Mars’ta kolonileşmenin mümkün olup olmadığını tartışmakta. Onlar tartışa dursun siz eğer bir kolonileşme olacaksa yolculuğun nasıl geçeceğini, nelerle karşılaşacağınızı ve ne kadar uzağa gideceğinizi öğrenebilirsiniz.
distancetomars.com
Distance To Mars

2 – Gelecekteki size mesaj gönderin

Hedeflerinizi ve hayatınızın nasıl gelişme göstermesini istediğinizi kendinizin 10 yıl sonraki haline göndermek ister misiniz ? Kim bilir belki hedeflerini gerçekleştirebildiğiniz için gururlanacak belki de gülüp geçeceksiniz. Kendiniz matrak mesajlar gönderip eğlenmenizde mümkün.
Futureme.org
Future me

3 – Youtube’da “gücü kullan”

Otomatik kapılar çoğu zaman bizlere kendimizi Jedi gibi hissetmemize yetmiyor. Eğer youtube’un arama kısmına “use the force luke” yazarsanız Mouse u hareket ettirerek kendinizi bir nebze olsun efsanevi Star Wars serisindeki Jedi’lar gibi hissedebilirsiniz.
https://www.youtube.com/results?search_query=use+the+force+luke
Youtube

4 – İlk web sitesini ziyaret edin

İnternetin babası Tim Berners Lee bundan yaklaşık 20 yıl önce web’i geliştirdi. Peki hiç ilk kurulan internet sitesini merak ettiniz mi ? 1991 yılında açılan ilk web sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu sitede can sıkıntısından çok merakınızı giderebilirsiniz
http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html
CERN

5 – Uluslararası Uzay İstasyonunu takip edin

Uluslararası Uzay İstasyonu, güneş ışığını büyük ölçüde yansıtabildiğinden dolayı dünyadan çıplak gözle görülebiliyor. Uzay meraklıları aşağıdaki linkten Uzay İstasyonunu takip edebilir ve havanın bozuk olmadığı bir gün doğru zamanda doğru yerde olabilirlerse onu görebilirler.
isstracker.com
İss tracker

6 – Einstein’a formülü baştan yazdırın

Einstein’ın meşhur izafiyet teorisini tahtaya yazdığı resimdeki formülleri ya da seçeneklerdeki ünlü resimlerin yazılarını istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan site. Evet bu kadar 🙂
http://www.hetemeel.com/einsteinform.php
Einstein

7 – 2 dakika boyunca hiçbir şey yapmayın

Eğer yoğun iş temposundan, sorunlara kafa patlatmaktan bunaldıysanız her ne yapıyorsanız bırakın ve 2 dakika boyunca kendinizi denizin dalgalarına bırakın.
http://www.donothingfor2minutes.com/
2 dakika

8 – Düşünmenin farklı yolu

Sadece odaya girin ve düşünmeye başlayın…
http://thequietplaceproject.com/thethoughtsroom/
Düşünce

9 – Farenizin nerede olduğunu göstersinler.

Son derece ilginç bir site olan pinterpointer.com fare imlecinizi nereye tutarsanız tutun parmağıyla imleci işaret eden bir fotoğraf buluyor ve size gösteriyor. Deneyin
http://www.pointerpointer.com/
point


2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. donothingfor2minutes.com’u favorilerime ekledim staj günlerimde kullanıcam teşekkürler 🙂