iOS 11 ile Ekran Kaydı Özelliği Geldi, Nasıl Yapılır?


Apple, yeni işletim sistemi iOS 11’i kısa bir süre önce duyurdu ve beta olarak kullanıma sundu. iOS 11 ile gelen yenilikler arasında ekran kaydı özelliği de var.

Apple yeni işletim sistemi iOS 11’e getirdiği Ekran Kaydı özelliği ile bir açığı daha kapatıyor. Samsung Galaxy modellerinde görmeye alıştığımız ekran kaydı artık iOS platformunda da dahili olarak yer alıyor. Bundan önceki sürümlerde 3. parti uygulamalar aracılığıyla ekran kaydı gerçekleştirilebiliyordu ve hatta size bir de rehberini hazırlamıştık.

Fakat şimdi dahili olarak sisteme entegre edilmiş durumda. Bu sayede artık telefonunuzun ekranını kaydedebilir, küçük rehberler hazırlayabilir, oyun videosu çekebilir yada GIF oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? İşte şu adımları takip ederek 🙂 ;

  • Adım 1

Ayarlar> Kontrol Merkezi’ne gidin ve aşağıya doğru kaydırın. Ekran Kaydı – Screen Recording sekmesini bulun ve dokunun. Özelliğin Kontrol Merkezi’nde göründüğünden emin olun.

  • Adım 2

Kontrol Merkezi’ni yukarı doğru sürükleyin ve en alttaki katmana yerleştirilmiş olan Ekran Kaydı – Screen Recording butonuna dokunun. Dokunduğunuzda ekran kaydı başlamış olacak.

  • Adım 3

Kaydı durdurmak için mavi renkli üst çubuğa dokunmanız ve gelen Pop-Up mesajına”durdur” demeniz yeterli.

  • Adım 4

Kaydedilen video, 900 x 1600 piksel çözünürlükte 45 fps’lik bir MP4 dosyası olarak kaydedilecek. Kaydettiğiniz videoyu istediğiniz gibi paylaşabileceksiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir