iOS 11'den iOS 10.3.3'e Geri Dönme Rehberi | Dijitaller

iOS 11’den iOS 10.3.3’e Geri Dönme Rehberi


iOS 11’i sevmedin mi?

iOS 11 sonunda bugün yayınlandı. iPhone 5S sonrası tüm iPhone modellerine, pek çok iPad ve 6. Nesil iPod’a gelen güncellemeyi her zaman olduğu gibi bazılarınız beğenmeyecek ve bazılarınız da yaşayacağınız sorunlar yüzünden geri dönmek isteyeceksiniz. Ama üzülmeyin, biz varsak işin çaresi de var. (İşlem çok basit, biraz abartmayı seviyorum)

iOS 11’in mevcut (11.0) sürümünden iOS 10’a geri dönme işleminde tüm dosyalarınızı kaybedersiniz. Daha da kötüsü, iOS 10’a iOS 11’de oluşturulan bir yedeği yükleyemezsiniz. Ancak, eğer iOS 11 sürümüne güncellemeden evvel iOS 10.3.3 yedeğini almışsanız onu yükleyebilirsiniz. O yüzden geri dönüp dönmeyeceğiniz konusunda dikkatli olun.

iOS 11’den iOS 10 / 10.3.3’e Geri Dönme (Adım – Adım)

1- Her şeyden önce iTunes’u bilgisayarınıza veya Mac’inizde indirin ve yükleyin. En güncel iTunes’u Buradan indirebilirsiniz.

2- Cihazınız için uyumlu iOS 10.3.3 firmware IPSW dosyasını en aşağıdan indirin. Lütfen doğru dosyayı indirdiğinizden emin olun aksi takdirde iTunes geri yükleyeme işlemini yapamayacaktır.

3- Lightning kablosu kullanarak iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı (geri yüklemek istediğiniz cihazı) bilgisayarınıza bağlayın.

4- iTunes’u başlatın ve cihazınızı sol üst köşeden seçin.

5- IOS 10.3.3 firmware dosyasını indirdiğinize göre, sol Option tuşunu (Mac) veya sol Shift tuşunu (Windows) basılı tutarken ‘Restore iPhone’ düğmesine tıklayın ve indirdiğiniz firmware dosyasını seçin.

6- Firmware dosyasını seçtikten sonra, iTunes tarafından ayıklanacak, iOS cihazınıza geri yüklenecek ve Apple tarafından doğrulanacak. Bu işlemler biraz zaman alacak, işlemler boyunca cihazınızın bağlantısını kesmeyin. İşlemler bitince cihazınızı ilk satın aldığınızda çıkan kurulum ekranı sizi karşılayacak. (iOS 10.3.3 yedeğiniz varsa buradan yükleyebilirsiniz, yoksa yeni iPhone olarak yolunuza devam edeceksiniz.)

iOS 10.3.3 firmware IPSW Dosyaları

iPhone

iPad

iPod touch 6

IOS 11’in içerdiği özellikleri ve yenilikleri göz önüne aldığımızda, iOS 10’a geri dönmeyi gerçekten tavsiye etmem. Tabii, performans sorunları veya pil ömrü pek çok kişi için endişe kaynağı olabilir ancak Apple bu sorunları iOS 11’in sonraki sürümlerinde düzeltebilir.

Yine de, nihai seçim sizin.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iOS 11’den iOS 10.3.3’e Geri Dönme Rehberi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz