iOS 9.3 Yayınlandı, İşte Gelen Yenilikler ve Güncelleme Alacak Modeller


Apple’ın bugün düzenlediği “Let Us Loop You In” etkinliği kapsamında yeni cihazlar ve iOS 9.3 tanıtıldı. Apple etkinlikte küçük ama oldukça güçlü iPhone SE modelini ve iPad Pro tabletini lanse ederken uzunca bir süredir Beta kapsamında olan iOS 9.3 güncellemesini de bugün yayınladı. İrili ufaklı bir çok yeniliği bünyesinde barındıran güncellemenin detaylarına gelin bir göz atalım.

iOS 9.3 İle Gelen Yeniliklerhtnightshift

iOS 9.3 ile gelen yenilikler arasında Night Shift özelliği daha fazla dikkat çekiyor. Cihazınızın konumunu ve saatini takip ederek en uygun ekran ışığı ve renkleri ayarlayan bu özellik sayesinde ekran, akşam vakti gözlerinizi daha az yoruyor ve uykunuzun kaçmasını engelliyor.

Bir başka geliştirme ise Notlar uygulamasında bizleri karşılıyor. Uygulamada notlarınızı korumak için artık parmak izi şifreleme veya parola oluşturabiliyorsunuz. Kullanımında da bir iki yenilik yapan Apple, notların alfabetik veya tarihsel olarak sıralanmasının da önünü açmış.screen_shot_2016-01-12_at_11.59.10_am
Daha kullanışlı hale getirilen Apple Music‘in yanında CarPlay’e de değinildi. Yavaş yavaş çoğu otomotiv üreticisinin yer verdiği CarPlay’da artık Yakındakiler  özelliği sayesinde Benzin, Otopark, Restoran, Kafe gibi mekanların bulunabilmesi sağlanmış. Ayrıca Apple Music’in CarPlay ile daha verimli çalışması da sağlanmış.

Bunun dışında iBooks, News, Fotoğraflar gibi uygulamalarında ve genel sistemde iyileştirmeler yapan Apple, bazı sorunları da gidermiş durumda. Ayrıca son dönemde ortaya çıkan ”Apple 1970 Hatası”da bu güncelleme ile giderildi. Dilerseniz güncelleme alan cihazlara geçelim.

iOS 9.3 Alacak Cihazlar

  • iPhone 4s,
  • iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE,
  • iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus,
  • iPad Air, iPad Air 2,
  • iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, iPad Pro 9.7
  • iPod touch 5

iOS 9.3 Nasıl Yüklenir?

iOS 9.3 güncellemesini yapabilmek için cihazınızın Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncellemeyi denetleyebilir veya iTunes üzerinden Güncellemeleri Denetle seçeneği vasıtasıyla güncellemeyi yapabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.