IOS ve Android Uygulamalar Windows 10'da Çalışabilecek


Merhabalar;
Build 2015 kapsamında haberleri aktarmaya devam ediyoruz. Yeni Visual Studio Code ile beraber güzel özelliklerin geldiğinden bahsetmiştim. Bu programın hem Linux, hemde Maclerde çalışacağını duyurmuştuk. Bir diğer güzel haberse windows’da çalışacak olan uygulamaların hayli çoğalacak olması. Visual Studio Code, Objective C destekleyeceği için IOS için yazılmış olan uygulamaları portlama yöntemiyle Windows 10’da da kullanabileceksiniz. Tabiki uygulamalar gökten zembille inmeyecek. İş yine geliştiricide bitiyor. Microsoft bu destekle beraber geliştiricilerin işini bir hayli kolaylaştırmış olsa da, gelişmiş uygulamaların tam anlamıyla stabil çalışabilmesi için geliştiricinin ciddi şekilde düzenlemeler yapması gerekiyor.
Microsoft, Visual Studio Code ile gerçekten güzel bir başarı yakalarsa ve söylediği gibi geliştiricinin işini bir hayli kolaylaştırırsa, Windows mağazası sanırım en popüler içerisinde en fazla uygulama bulunduran mağaza olabilir. İşin kaporta altında ki detaylarını tam anlamıyla öğrenebilmek için programın çıkmasını bekleyeceğiz gibi gözüküyor.
Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalınız.
 


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir