iOS'e Uygulama İçi Promo Kodu Desteği Geliyor


Apple, web sistemlerinde ve bazı oyunlarda kullanılan ve geliştiricilerin oyun veya programını öne çıkarmak için başvurduğu promo kod sistemini artık uygulama geliştirenler için de açmış bulunmakta. Artık geliştiriciler uygulama içi satın almalar için promo kodları sunabilecekler. Ancak tabi ki bu sınırsız bir şekilde değil.
Apple, ücretli uygulamalar için promo kodu dağıtılmasına izin verirken, bu kodları uygulama içi kullanımlarda kullanmak için geliştiriciler kendi yöntemlerini kullanmaya çalışıyordu zaten  zor olduğu için de pek karşılaşamıyorduk.
Artık geliştirici, her bir uygulama içi satın alma öğesi için en fazla 100 adet promo kodu verebilecek şartıyla bu sistemi uygulamasında kullanabilecek.
apple-app-store-apps-vulnerable-freak
kod dağıtımında olduğu gbi promo kodlarının kullanımında da kısıtlamalar bulunuyor. Bir promo kodu ile App Store üzerinden uygulama indirenlerin oy vermesi veya yorum yazması mümkün olmayacak. iOS cihazıyla promo kodu kullanacakların App Store uygulamasını açması ve Öne Çıkanlar altındaki Kodu Kullan seçeneğini kullanması yeterli olacak. Promo kodları 28 gün geçerli olabilecek.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.