iPhone 7, AnTuTu Testinden Rekor Puan Aldı | Dijitaller

iPhone 7, AnTuTu Testinden Rekor Puan Aldı

Bildiğiniz gibi bazı kullanıcılar telefonlarının benchmark testlerinden aldığı puana oldukça önem veriyor. Bu sonuçlar telefon hakkında bir çok detayı vermesede yinede performans konusunda bir fikir oluşturabiliyor. Bu bağlamda en popüler test uygulamalarından biri olan AnTuTu, iPhone 7‘ye uygulandı ve çıkan sonuç elbette rekor.

Testte iPhone 7 modelinin kullanıldığı belirtilirken kendinisinin 4.7 inçlik 750 x 1334 piksel çözünürlüklü ekrana, 2 GB RAM’e ve Apple A10 Fusion yongasına sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Apple A10 Fusion yongası içerisinde 4 adet işlemci çekirdeği ve 6 çekirdekli grafik birimini barındırıyor.

iphone-7-antutu

iPhone 7’nin AnTuTu testinde ise 178.397 puan topladığını görüyoruz. Aynı testte iPhone 6s 133.781 puan almayı başarırken Android tarafında en yüksek skora ise 140.288 puan ile One Plus 3 erişmişti. Şuan için performans noktasında diğer benchmark testlerine de baktığımızda Apple A10 Fusion’un rakipsiz olduğunu görüyoruz. iPhone 7 ailesine rakip olacak modeller ise 2017 yılının başlarında gelecek.

antutu

Kaynak; GSMArena

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *