iPhone 7 Hakkında Yeni Bilgiler Var


Bildiğiniz gibi Apple, bu Eylül ayında iPhone 7 ailesinin tanıtımını yapacak. Tanıtım tarihi yaklaşırken aynı oranda sızıntılar da giderek artıyor. Şimdiye kadar gelen bilgilere baktığımızda iPhone 7’nin 1960mAh pile sahip olabileceği bilgileri ortaya atılmıştı. iPhone 7 Plus (yada iPhone 7 Pro) için ise bu rakam 2810 veya 3000mAh olarak belirtilmişti ancak bu rakamlar %100 doğru değil.
iphone-7-couleurs
Kısa süre önce ise iPhone 7 görselleri ve dört farklı renk seçeneği ortaya çıktı. Tasarım detaylarına baktığımızda iPhone 6 ve 6s ailelerine cihazın oldukça benzediğini görüyoruz ve anten çizgileri üst ve alt tarafa kaydırılmış. Ancak kamera merceğinin daha büyük olduğu da gözlerden kaçmıyor. Ayrıca gümüş, altın, uzay grisi ve rose gold renkleri de bu sayede görüntülenmiş oldu. Ek olarak iPhone’un 10. yılı olduğu için bir de siyah renk seçeneği gelebilir.
apple-a10-tes-vs-a9x-vs-a9
Bir diğer sızıntı ise iPhone 7’nin kalbinde yatacak olan Apple A10 işlemcisinden geldi. Geekbench tek çekirdek testinde ortaya çıkan görüntüye göre Apple A10 yongası, A9X ile aynı tek çekirdek performansını sunacak. Ek olarak gelen bilgilere göre işlemci yine çift çekirdekli olacak. Yonganın TSMC tarafında 16nm  FinFET sürecinde üretileceği de belirtilenler arasında. Ayrıca iPhone 7’de kulaklık girişinin olmayacağı, depolama seçeneğinin 32GB ile başlayacağı da diğer söylenenler arasında. Siz iPhone 7’den neler bekliyorsunuz?
Kaynak 1Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.