iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Batarya Kapasiteleri Ortaya Çıktı!


Bildiğiniz gibi Apple sunumlarında hiçbir zaman teknik detayları vermiyor. Spesifik detaylardan uzak durmaya çalışan ve donanım yarışına girmek istemeyen Apple’ın bu tavrı takipçilerimiz tarafından da aslında pek beğenilmiyor. Apple A10 Fussion işlemci detayları, batarya detayları ve RAM miktarları genelde hep soru işareti olarak bırakılırken etkinlikten bir kaç hafta sonra bu detaylara erişmiş oluyoruz.

Apple’ın etkinliğinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın önceki nesle göre biraz daha uzun bir pil ömrü sunduğunu öğrenmiştik. Apple, yeni işlemcinin daha verimli olduğunu ve işletim sisteminin daha iyi optimize edildiğinden bahsetmişti.
apple-iphone-7-plus

Bugün yeni çıkan bilgiler artık bu sözlerin yanında batarya kapasitelerini de gösteriyor. Bu bağlamda TENAA’da çıkan bilgilere bakacak olursak iPhone 7 1960 mAh, iPhone 7 Plus’ın ise 2900 mAh bataryaya sahip olduğunu görmekteyiz. Ek olarak iPhone 6s’in 1715 mah, iPhone 6s Plus’ın ise 2750 mAh batarya ile geldiğini de belirtmek ve iPhone 6 Plus’ın ise 2910 mAh bataryaya sahip olduğunu söylemek gerek.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.