iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Tüm Bilinenler


Bildiğiniz gibi oldukça uzun bir süredir Apple‘ın yeni iPhone serisi hakkında yoğun bilgiler geliyordu. Ortada en başlarda bilgi kirliliği bulunurken şimdilerde daha net bilgiler ortalıkta dolaşıyor diyebiliriz. Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılarda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın tasarım detaylarına hakim olduk.
Yeni serinin tasarımı her zaman olduğu gibi radikal değişiklikler içermiyor ancak bir iki noktada değişiklikler mevcut. Özellikle yerleri değiştirilen anten çizgileri artık tasarımı zayıflatmıyor aksine güçlendiriyor da diyebiliriz. Haberdeki görsellerden tasarıma daha iyi hakim olabilirsiniz. Ayrıca yine tasarımsal olarak baktığımızda yeni iPhone’lar da 3.5mm kulaklık girişinin olmadığını görmekteyiz. Kulaklıklar artık Lightning port üzerinden çalışacak.
maxresdefault
Bununla birlikte Apple resmi olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın tanıtım tarihini de açıkladı. Gönderilen basın davetiyelerinde lansmanın 7 Eylül’de yapılacağı bildiriliyor. Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak etkinliği yine sizlere aktaracağız. İlk siparişler ise muhtemelen 9 Eylül’de başlayacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri

Yeni serinin teknik özellikleri ise Çin’in sosyal medyası Weibo’da ortaya çıktı. Buna göre iPhone 7, 4.7 inçlik 1334 x 750 piksel çözünürlüklü ekran ile gelecek. 16nm sürecinde işlenen ve %20 performans artışı vaat eden Apple A10 yongası ile güçlendirilen cihazda 2 GB LPDDR4 RAM yer alacak. Minimum 32 GB depolama seçeneği sunması beklenen model kamera tarafında ciddi geliştirmeler sunacak. 1.9 diyafram genişliğine sahip, 1/2.6 lens boyutundaki 12 MP kamerayla gelmesi beklenen iPhone 7 bu alanda oldukça iyi olacaktır.
iPhone-7-ve-iPhone-7 plus
iPhone 7 Plus ise 5.5 inçlik 1920 x 1080 piksel çözünürlüğündeki ekran ile gelecek. yine Apple A10‘un güç vereceği modelde 2910mAh batarya yer alacak. Kamera tarafında 1.9 diyafram genişliğinde 1/3 lens boyutundaki 12 MP kamera ile gelecek model 3GB LPDDR4 RAM ile desteklenecek.
maxresdefault
Tabi belirtmekte fayda var hala teknik özellikler resmen doğrulanmış değil. O yüzden cihazların bu özelliklerle gelmeme ihtimali de bulunmakta. Ek olarak söylenen çift kameralı iPhone 7 Pro hakkında şu sıralar pek detay gelmiyor. Kendisini görmemem ihtimalimizin yanında çift kameranın iPhone 7 Plus modelinde olma ihtimali de var. Tüm bu detaylar 7 Eylül’de nihayete kavuşacak, sadece günler kaldı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.