iPhone 8 Final Çizimleri Ortaya Çıktı; Gerçekse Olay Olur


Apple’ın 10. yıl şerefine bu yıl en çarpıcı iPhone tasarımını sunması bekleniyor. Şimdiye kadar birçok sızıntısı ortaya çıkan iPhone 8 hakkındaki yeni bilgiler bizlere final çizimleri gösteriyor.

Daha önceki bilgilere göre firma 3 adet iPhone tanıtacak. Bunlardan ikisinin standart iPhone modelleri, diğerinin ise özel iPhone modeli olması bekleniyor. Sanırım ortaya çıkan bu final şematik çizimi de özel iPhone modeline ait. Foxconn’un içerisinden sızdığı belirtilen tasarıma baktığımızda çerçeve kalınlığının 4mm olduğu görünüyor.
Tabi bu ince çerçeve tasarımı sensör, kamera ve ahize noktasında soru işaretleri oluştursa da şematikte görüldüğü gibi cihazın üst kısmında bunlar için bir kısım ayrılmış durumda. Parmak izi okuyucu, TouchID’de ekrana gömülü olarak karşımıza çıkıyor. 137.54mm uzunluğunda ve 67.54mm genişliğinde ki telefonun 5.8 inç 2.5D kıvrımlı OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Cihazın arka tarafında ise kamera diziliminin dikey yapıldığı ve böylece 3D içeriklerin kapısının açılacağı söylenmekte, gösterilmekte.
Tabi bu iPhone’un oldukça pahalı olmasını bekliyoruz ancak 60-70 milyon dolaylarında da bir satış beklentisinin de olduğu konuşulanlar arasında. Tabi bu tasarımın tamamıyla sahte olabileceğini de unutmayınız.

Kaynak; PhoneAreay BGR


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.