iPhone'a Gelen Kur Zammı Daha Başlangıç; Tüm Elektronik Cihazlar Aynı Kaderi Yaşayacak


Girl hand touching screen on modern mobile smart phone. Close-up image with shallow depth of field focus on finger.

Bir süre önce yaptığımız haberden de bildiğiniz üzere Apple, iPhone dahil Türkiye’de ki tüm ürünlerine kurdan kaynaklı oldukça kabarık zamlar yaptı. Buna göre en pahalı iPhone 7 5449TL,  MacBook Pro 20.099TL, Watch Series 2 5.999TL dolaylarına çıktı. Ancak bu zam haberini sadece Apple zannında düşünmemek lazım.
Kurdan kaynaklı yükselişler diğer tüm ithal ürünlerde yaşanacak. Yani Samsung, Asus, LG, HTC, Sony, Lenovo, HP gibi markalar yeni ürünlerinde bu fiyat farkını ortaya koyacaklar. Dizüstü veya masaüstü PC’ler, tabletler de yine zammı yiyecek.
Tabi öte yandan yeni ÖTV Zammını da unutmamak gerek. Bu yıl başıyla uygulamaya giren zamdan dolayı ithal edilen elektronik ürünlerin Türkiye pazarına girerken fiyatının artmasına neden olacak. Anlayacağınız kur + ÖTV. Anlayacağınız zamlar kapıya dayandı diyebiliriz. Yeni ürünler ile bu fiyat artışlarını daha net göreceğiz. Yurtdışı alışverişlerde de düşürülen limit bizi daha da zorlayabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.