İşinize yarayabilecek 5 Firefox eklentisi


Tarayıcılarımız bazı zamanlarda tam olarak ihtiyaçlarımızı karşılamayabiliyor. Popüler internet tarayıcılarından olan Mozilla Firefox için işinize yarayabilecek eklentileri sıraladım.

1 – WoT (Web Of Trust)

Eğer güvenlik konusuna önem veriyor ve benim gibi kötü amaçlı yazılımlardan nefret ediyorsanız WoT eklentisi tam size göre. WoT eklentisini kurduktan sonra girdiğiniz herhangi bir sitenin güvenli olup olmadığını eklentinin sağ üst köşesindeki renk değiştiren simgesinden anlayabileceksiniz. Güvenirliliği kullanıcılar tarafından test edilip onaylanmış sitelere girdiğinizde simge yeşile dönüyor ve böylelikle sitenin güvenli olduğunu anlıyorsunuz. Eğer bir siteye girdiğinizde o renk kırmızıysa o siteden uzak durmanızı öneririz.
İndir
Wot

2 – FireShot

Tıpkı Chrome’daki LightShot eklentisi gibi ekran görüntüsü almaya yarayan FireShot eklentisi, ne zaman lazım olacağı belli olmayan faydalı eklentilerden biri. Genelde ekran görüntüsü almak için PrintScreen tuşu kullanılır ama FireShot uygulaması sizlere Paint’e ihtiyaç duymadan aldığınız ekran görüntüsü üzerinde çeşitli oynamalar yapmanıza olanak sağlıyor ve işinizi hızlandırıyor.
İndir

3 – Click & Clean

Click & Clean eklentisi Firefox’un en kullanıcı dostu ve en iyi eklentilerinden biri. Eklentiyi yükledikten sonra köşede beliren tuvalet kağıdı ikonuna tıklayarak tüm kullanıcı geçmişinizi ve tarayıcı verilerinizi kolay bir şekilde silebilirsiniz. Click & Clean eklentisini tavsiye ediyoruz.
İndir
Click and Clean

4 – Flash Video Downloader

Youtube ya da herhangi bir yerden video indirmek için Flash Video Downloader en iyi eklentilerden biri olarak karışımıza çıkıyor. Eklentiyi kurduktan sonra indirmek istediğimiz videoyu açıp eklentinin ikonuna tıklamamız ve buradan hangi kalitede indireceğimizi seçmemiz yeterli. Bu işlemlerden sonra eklenti videoyu hedef gösterdiğimiz yere indiriyor. Eklenti içersinde çeşitli birçok özellik bulmanız da mümkün.
İndir
Flash Video Downloader

5 – Ghostery

Ghostery eklentisi sizlere bir websitesine girdiğinizde o sitedeki servislerin hangi şirkete hizmet ettiğini, hakkımızda hangi bilgileri topladığını ve çalışma mantığını gösteren, gerektiğinde hoşumuza gitmeyen izleyicileri engelleyebildiğimiz kapsamlı ve çok faydalı bir eklenti. Gizlilik konusuna önem veren kullanıcıların vazgeçilmezi olan Ghostery eklentisini tavsiye ediyoruz.
İndir
Ghostery


1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.