İşte Karşınızda Kola Uzmanından Telefon; Pepsi Phone P1


Adının genelde içtiğimiz kolalar ile duyduğumuz Pepsi bu kez karşımızda sıradan dışı bir hamle ile çıkıyor. Yaklaşık bir ay önce Pepsi’nin akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler çıkmıştı, şimdi ise resmi olarak onaylanan Pepsi Phone P1 satışa sunuldu. Özellikle fiyatı son derece olumlu.
Pepsi-Phone-P1s
Shenzhen Scooby Communication Equipment adlı Çin menşeili üretici tarafından üretimi gerçekleştirilen model JD.com üzerinde satışa sunulmuş ve fiyatı ise sadece 110 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Ancak aldığımız duyumlara göre bu fiyatın belirli bir sayıdaki model için geçerli olduğu ve ileride fiyatın artacağı söylenmekte.

564c378bN7092106d

Pepsi Phone P1 Özellikleri

Tasarımsal açıdan bazı hatları ile diğer çinli firmalara benzeyen cihazın arka tarafında alışık olduğumuz Pepsi logosu ve parmak izi okuyucusu yer alıyor. Cihazın hemen alt tarafında hoparlör ve USB portu yer alırken modelin üst tarafında ise kulaklık girişi bulunmakta. 2.5D 5.5” FULL HD ekran ile gelen Pepsi Phone P1’e MediaTek MT6592 yongaseti eşlik ediyor. 32-bit 8 çekirdekli olan yonganın Full HD’de biraz zayıf kalacağını söyleyebilirim.
Pepsi-Phone-P1-P1s
Bunun dışında modelde 2GB RAM, 16GB arttırılabilir depolama alanı, arka tarafta 13MP, ön tarafta 5MP çözünürlüğünde kamera, 3000mAh batarya, çift sim kart gibi özellikler bulunuyor. 4G LTE desteği sunabilen cihaz Android 5.1 ve Dido Os arayüzü ile kutudan çıkıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.