İtalya, Uber'in Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı


Ulaşım için harika ve hızlı bir çözüm olan Uber, ne yazık ki bazı ülkelerde ciddi sorunlar yaşıyor. Eleştiri oklarının hedefi haline gelen firmaya son tokat ise İtalya’dan geldi.

Ülkemizde de oldukça zorlu süreçlerden geçen Uber’a bu sefer İtalya’dan bir cevap geldi; ”Tüm faaliyetlerinizi 10 gün içinde durdurun”. Roma’da ki bir mahkemenin karıyla faaliyetleri İtalya’da sonlandırılan firma yine haksız rekabetten ötürü suçlanıyor. Firma eğer 10 gün içinde bir çözüm bulamaz yada faaliyetlerini durdurmazsa gün başına 10.600 dolar ceza ödeyecek. Evet bu ceza bir sakız parası olsa da firmanın karlılık noktasında da sıkıntıları mevcut.
Öte yandan Uber yetkilileri ise kararın son derece şaşırtıcı olduğunu belirtiyor. İtalyanların tek dokunuşla taksi çağırma haklarının ellerinden alındığını belirten yetkililer binlerce profesyonel şoförün platform sayesinde kazan sağladığını ve kaliteli bir hizmet sunduklarını da dile getiriyorlar. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi sonuçlar ortaya çıkacak.
Kaynan; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.