İZEV Vakfından Önemli Proje, Klip 10 Milyon İzlenirse Yaşam Köyü Kurulacak!


Her yerde paylaşın ve destek olun!


İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (İZEV) hayata geçirdiği ‘Hayat ve Biz’ projesi Türkiye’deki Down sendromlu bireyler için çok önemli bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Hatta Pink Floyd grubunun solisti ve bas gitaristi Roger Waters, grubun kült şarkılarından “Another Brick in the Wall” şarkısının haklarını 2 yıllığına ücretsiz olarak İZEV Vakfına vererek bu projeye çok önemli bir destek sunmuş durumda. Sosyal sorumluluk projesi için bu şarkı Türkçe’ye çevrilerek bir video yapıldı. Eğer video 10 Milyon izlenmeye ulaşırsa Down sendromlu ve otizmli bireyler için bir yaşam köyü kurulacak.

4 günde tamamlanan Yaşam Hakkı – Duvar klibinin çekimlerinde 30 farklı birey Selda Bağcan, Koray Avcı, Yavuz Dizdar, Funda Arar ve Kubat gibi ünlü sanatçılar yorumlarıyla yer aldı.

Klipte down sendormlu bireylerin farklı olmadıkları ve onların bütünüyle toplumun birer parçası oldukları vurgulanırken, kafalarda oluşan ön yargı duvarının yıkılması gerektiği aktarılıyor. Klibin sonlarına doğru bu anlamın vurgulanması için sembolok bir duvar yıkılıyor.

Dijitaller olarak siz değerli okuyucularımızdan bu klibi izlemenizi ve olabildiğince çok kişiye ulaştırmanızı istiyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir