Japonya, Resmen Bitcoin Borsalarını Tanıdı! | Dijitaller

Japonya, Resmen Bitcoin Borsalarını Tanıdı!


Güzel.

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Çin, ülke genelindeki Bitcoin ticaretini yasaklamıştı. Bu yasaklama kararından sonra ticaret Çin’in biraz daha doğusundaki Japonya‘ya kaymıştı. Gelen son bilgiler de gösteriyor ki Japonya, Çin gibi bir hamleden ziyade kucaklayıcı bir yol izlemiş durumda.

Japonya, bir süre önce kripto para piyasasının yakından takip edileceğini duyurmuştu. Son olarak ise Japonya Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), ülkede bulunan 11 Bitcoin borsasına işletme lisansı verdi. Bu durum, Bitcoin borsalarının devlet düzeyinde resmen tanındığı anlamına geliyor.

Elbette Japonya bunu babasının hayrına yapmıyor. Bu sayede Bitcoin borsa ve ticaretinde denetimi sağlayacak. Japon yetkililer borsalara, yüksek güvenlik, müşteri kimlik doğrulaması ve hesap ayrılığı gibi zorunluluklar getiriyor. Özellikle güvenlik noktasında Japonlar oldukça hassas bir tutum içerisinde.

FSA ayrıca diğer BTC Borsalarının lisasn için başvurularını da değerlendiriyor. Bununla birlikte FSA, ülkedeki bazı borsaları da kapatıyor. Son verilere göre 12 adet borsa kapatılmış durumda. Dolayısıyla tüm bunlar Japonya’nın, kripto paralara önem verdiğini ve kripto para piyasalarını düzenleme niyetinde olduğunu gösteriyor. Devletlerin BTC ve diğer kripto paraları düzenlemesi, bunlara olan güveni de arttıracaktır.

#Kaynak; CNBC

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Japonya, Resmen Bitcoin Borsalarını Tanıdı!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz