Japonya'da ki Deprem Teknoloji Devlerini Vurdu


Geçtiğimiz Perşembe gececi Japonya ilk olarak 6.2 şiddetinde deprem ile sarsılmış ve sonrasında artçı olarak adlandırılan 7.3 ve 5.4 şiddetindeki depremler ile bir kez daha sarsılmıştı. 40 kişiyi aşkın insanın hayatını kaybettiği bu olayda Japonya’da ki teknoloji şirketleri de yara aldı.
Başta Sony olmak üzere otomotiv devleri Honda, Mitsubishi, Nissan ve Toyota ayrıca otomotiv çipleri üreten Renesans deprem sonrasında geçici olarak üretime ara verdiklerini bildirdi. Sony kanadından yapılan açıklamaya göre üretimi durdurulan fabrika akıllı telefonlar için sensör üretimi yapıyormuş. Uzmanlar üretimdeki aksaklıkların devam etmesi halinde diğer firmalarında bundan etkileneceğini söylüyor. Zira bildiğiniz gibi Sony, neredeyse tüm akıllı telefona sensör temininde bulunuyor. Japonya’ya buradan geçmiş olsun dileklerimizi gönder ve eski günlerine dönmelerini temenni ediyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.