Japonya'da Kiralık Selfie Arkadaşı Dönemi Başladı!


Japonya menşeli bir şirket, yalnızlar ve arkadaşı olmayan ancak sosyal medyada arkadaşıyla paylaşım yapmak isteyenlere ”kiralık selfie arkadaşı” vermeye başladı.

Selfie çekmek artık tüm kültürlere girmiş çılgınca bir olgu. İnsanların bir sürü mutsuzluk içinde mutlu olduklarını diğer mutlu görünen arkadaşları ile çekip, paylaştırkları selfie çılgınlığı şeklinde özetleyebileceğim durum yada belkide hastalık Japonya’da Family Romance isimli bir şirket ile nirvanaya ulaşmış durumda.
Şirket mutluluk pozları için size sahte kiralık arkadaşlar veriyor. Sizde bu arkadaş ile musmutlu fotoğraflar çekip paylaşabiliyorsunuz. 2 saat boyunca sizinle takılan arkadaş veya isterseniz arkadaşlar için kişi başı 8 Bin Yen yani 270 TL ödeme yapıyorsunuz. Sizinle takılacak kişi-lerin fiziksel özelliklerine varıncaya kadar seçebiliyor ve böylece özelleştirilmiş kiralık arkadaşınız oluyor.

Hatta bir kişi deneyimini şu şekilde açıklıyor; “Family Romance’tan doğum günüm için 10 arkadaş kiraladım. İki saat boyunca çok eğlendim. Sonrasında da paylaştığım foto ve videolara bir sürü beğeni ve yorum geldi. Mutluluğum daha da arttı
Tamam ne kadar yukarıda eleştirmiş olsamda bende deliler gibi selfie çekip paylaşıyorum arkadaşlarım ile ancak bunun için bir şirketten kiralık bir arkadaş almak… Gerçekten mi? Tabi araştırmalar bazı gençlerin arkadaş yapamadığını, yetişkinlerin ise sosyal medyada gerçekten yalnız olduğunu gösteriyor. Yani aslında bir noktada anlaşılabilir. Arkadaşın yok mu? Satın Al!


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.