Kanal İstanbul için Telekom Yeni Hat Çekimine Başladı


Günümüzde İnternet erişimi büyük oranda fiber hatlarla sağlanıyor. Bu hatlardan bazıları denizde bazıları ise karasal olarak hizmet veriyorlar.

Ülkemizin 2023 hedefleri arasında Kanal İstanbul Projesi bulunuyor. Kanal İstanbul için çalışmalar Telekomünikasyon alanında da başladı. Kanal İstanbul Projesinin geçtiği güzergah üzerinde Türkiyeyi yurtışına bağlan birçok uluslar arası kablo hattı bulunuyor.

Türkiyede yatırımlarına hız kesmeden devam eden Türk Telekom kullanıcıların erişimlerinin kesilmesi için şimdiden harekete geçti.

Kanal İstanbul ile beraber bazı hatlar devre dışı kalacak . Şuanda çekilmekte olan bu yeni deniz hattı eski kablo hatlarının taşıdığı trafiği taşıması üzerine tasarlandı.

Çekilen bu hattın kullanım ömrü boyunca ülkemize kesintisiz hizmet vermesi dileği ile şimdiden tüm kullanıcılara hayırlı olsun.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir