Karşınızda 10,5 inç ve 12.9 inç Yeni iPad Pro!


Apple’ın geliştirici konferansında birbirinden güzel donanımlarda gördük. Firma iMac ve MacBook’ların yanında birde yeni iPad Pro modellerini tanıttı.

Apple bugün, 9.7 inç ve 12.9 inç iPad Pro tabletlerinin yeni ve güncellenmiş modelleri olan 10.5 inç ve 12.9 inç iPad Pro cihazlarını tanıttı. Yeni tanıtılan iki modelden 10.5 inç olanı tamamıyla yeni bir cihazken diğeri ise güncellenmiş bir varyant olarak karşımıza çıkıyor.
Her iki model arasında sadece boyutsal farklılıklar ve bu farklılıktan dolayı ekran boyutu, çözünürlüğü ve pil boyutu değişiklik gösteriyor. Diğer tüm detaylar ve özellikler aynı. Yazının en sonunda ayrıntılı özellikler tablosuna yer vereceğiz, oradan karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Bu yazıda biraz daha 10.5 inç iPad Pro’nun üzerinde durmak istiyoruz.
10.5 inç iPad Pro, 469 gram civarında bir ağırlığa sahipken sahip olduğu ekranında ise 600 nit seviyesinde oldukça iyi bir parlaklık sunuyor. 120Hz tazeleme oranına sahip panel HDR Videoyu desteklerken aynı zamanda geniş renk gamıyla kalem ile çizim yapacaklara da daha fazla esneklik ve doğruluk vaat ediyor.
Gücünü Apple A10 X Fusion yongasından alan modellerde 6 çekirdekli işlemci ve 12 çekirdekli GPU yer alıyor. Yonga, A9X’e oranla %30 daha iyi CPU performansı ve %40 daha yüksek grafik performası sunuyor ve 10 saatlik bir kullanım süresi vaat ediyor. 12 MP arka ve 7 MP ön kameraya ek olarak hızlı şarjı da destekleyen cihazların fiyat bilgileri ise şöyle;
10.5 inç iPad Pro

  • Wi-Fi + 64 GB; 649 Dolar
  • Wi-Fi + Cellular + 64 GB; 779 Dolar

12.9 inç iPad Pro

  • Wi-Fi + 64 GB; 799 Dolar
  • Wi-Fi + Cellular + 64 GB; 929 Dolar

Bunlara ek olarak 256 GB ve 512 GB modellerde var. Ön siparişi hali hazırda şimdi apple.com üzerinden verebilirsiniz. Ürünler gelecek hafta satışta olacak.
(Görsel okunmuyorsa üzerine tıklayarak tam boyutta görüntüleyin)
 
 

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.