Karşınızda Sony PS4 Pro, Hedef 4K ve HDR Oyunculuk


Sony geçtiğimiz dakikalarda yaptığı kendi özel etkinliği kapsamında Playstation 4 Pro‘yu resmen tanıttı. Daha önceleri PS4 NEO olarak adlandırılan yeni nesil konsolun resmi adı PS4 Pro olarak duyuruldu. 2013 yılında duyurulan PS4 bildiğiniz gibi artık oyunlarda sınıra dayanmış ve bir güncelleme istiyordu. Şimdi elimizde daha güçlü, daha hızlı ve gerçekten yeni nesil bir konsol var; PS4 Pro. Ek olarak etkinlikte PS4 Slim modelide duyuruldu.
ps4-pro
Playstation 4 Pro, beraberinde 4K çözünürlüğü ve HDR (High Dynamic Range) özelliğini getiriyor. Yeni PS4 Pro ile beraber artık ”PC seviyesinde oyunculuk” demeye çok daha yaklaştık diyebilirim. İşlemci, GPU kanadında yükseltmeye giden Sony, PS4 Pro içerisine AMD Polaris tabanlı bir GPU’yu konumlandırmış durumda. Ayrıca yeni konsolun 1 TB depolama alanı ile geleceği de resmen açıklandı. Bu arada belirtmek gerekirki işlemci yenilenmiş değil sadece frekans hızları fark edilir derece yükseltilmiş. Yani Jaguar işlemcisi ve 218 GB/s bantgenişliğine sahip olan 8GB VRAM konsolda yer alıyor.
Tüm bunların yanında PS4 Pro üzerinde yer alan GPU, Playstation 4’ten tam 2 kat daha güçlü bir vaziyette. 4K için özel bir upscale kullanılacağı PS4 Pro, etkinlik kapsamında çeşitli oyunlar ile demo oyun için görüntüleri bizlere sergilendi. Ek olarak eski oyunlar yani 4K desteğine sahip olmayan oyunların güncelleme alması gerekiyor.
ps4-pro-price
Etkinlikte Rise of the Tomb Raider, For Honor, Watch Dogs 2  ve yeni Spider-Man oyunlarının demo görüntüleri bizlere gösterilirken ayrıca konsolun 4K Stream özelliğide açıklandı. Yani Youtube veya Netflix üzerinden 4K içerikler izleyebileceksiniz. PS4 Pro, 10 Kasım tarihinde piyasaya 399 Dolar fiyatıyla giriş yapacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.