Karşınızda Ultra İnce Xiaomi Mi 4 TV


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
CES 2017 fuarı kapsamında Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni televizyonu Mi 4 TV‘yi resmen tanıttı. Üst sınıfa hitap eden Mi 4 TV, ince yapısı ve yapay zekaya sahip yazılımı ile dikkatleri çekerken modüler yapısıyla da rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.
Sadece 4.9mm kalınlığa sahip olan Mi 4 TV aynı zamanda neredeyse çerçevesiz yapısıyla oldukça çarpıcı görünüyor. Öte yandan PatchWall adlı Yapay Zeka içerin yazılımı sayesinde size daha önce izlediğiniz içeriklere göre öneriler yapılıyor. Modüler konusu ise Xiaomi’nin diğer modellerinde olduğu gibi çalışıyor. Tüm TV ve ekranı değiştirmeden yapacağınız yükseltmeler ile cihaza HDR desteği veya Dolby Atmos desteği kazandırmak mümkün oluyor.


Anakart, işlemci ve hoparlör gibi dahili bileşenlerin tümü, tüm portların bulunduğu barın içerisinde bulunuyor. Zaten modüler yapı da burada kazanılıyor. Bu bar sinyalleri ve görüntüyü TV’ye (yani ekrana) sadece bir kablo ile aktararak kablo karmaşasının da önüne geçiyor. Bu bar içerisinde 10 adet hoparlör yer alıyor.

Xiaomi Mi TV 4’ün üç farklı ekran boy seçeneği bulunuyor; 65 inç, 55 in. ve 49 inç. En üst kombinasyona sahip 65 inç model 2000 Dolardan düşük bir fiyata, normal 65 inç versiyon ise 1500 Dolardan düşük bir fiyata yıl sonuna doğru satışa çıkacak.
Xiaomi ayrı etkinlikte Mi Mix modelinin beyaz versiyonunu da tanıttı. Xiaomi Mi Mix hakkındaki tüm detaylara buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında birde 8 TB dahili depolamaya sahip Mi Router HD’yi de bizlere gösterdi, fiyatı ise 500 Dolar. 1TB depolamaya sahip versiyonu ise 200 Dolar. İki üründe yakında Çin’de satışa çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.