Karşınızda Xiaomi Mi Note 2; Çift Kavisli Ekran ve 6 GB RAM


Xiaomi bugün resmen Android pazarının en güçlü telefonları olmaya aday iki telefon tanıttı. Kısa süre önce haberini yaptığımız Mi Mix ile tasarımda döktüren firma Mi Note 2 cihazıyla da çift kavisli ekranı ve yine üstünde donanım bileşenleri ile tüketicilere hitap ediyor. Bildiğiniz gibi benzer çift kavisli ekranı Galaxy Note 7’de görmüştük, bomba gibi bir telefondu.
Her neyse, Xiaomi Mi Note 2‘ye ilk olarak tasarım tarafından değinelim. Çift kavisli ekranı ile zaten tasarım konusunda kendisini öne atan cihaz yan tarafında alüminyum çerçevelere ve arka tarafında ise kıvrımlı cam kaplamaya sahip ki bunlarda birleşince tutuşu ve görünüşü üst düzey bir telefon ortaya çıkıyor.
mi-note-2-2
Öteya yandan cihazın özelliklerinden de biraz bahsetmek gerekir. Xiaomi’nin dediğiniğe göre Mi Note 2’nin 5.7 içnlik ekranı ”esnek OLED” tabanlı. Bu ekranı kimden tedarik ettiğini bilmiyoruz (muhtemelen LG) ama çözünürlüğü 1080 x 1920 piksel. Cihazın ekran kasa oranı ise %77.2 seviyesinde.
Mi Note 2’nin kaputunun altında ise 2.35Ghz hızında çalışan Snapdragon 821 yongası bulunuyor. Bu yongayı Mi Mix, Mi 5s ve Pixel telefonlarda görmüştük fakat Mi 5s ve Pixel telefonlarda 2.15Ghz versiyonu kullanılıyordu. Bunun yanın 4GB RAM 64 GB depolama ve 6 GB RAM 128 GB depolama gibi seçeneğe sahip olan Mi Note 2, kamera tarafında ise yukarılara oynuyor.
mi-note-2-3
Arka tarafında Sony IMX318 sensöründen oluşan 22.56MP ana kamera EIS ile desteklenmiş ve 4K çekim kabiliyeti ile donatılmış. Ön tarafta ise yine Sony imzalı 8 MP çözünürlüğündeki IMX268 sensörünün kullanıldığını görüyoruz. 4070mAh batarya ve AQSTIC 192kHz / 24-bit ses yongası ile desteklenmiş olan Mi Note 2, Kasım ayının ilk dönemlerinde piyasaya çıkacak. Fiyat konusunda ise 3 farklı rakam bulunuyor. 4 GB + 64 GB depolama olan model 413 Dolar,  6 GB + 128 GB depolama olan model 487 Dolar ve 4G+ ve dünya genelinde 37 farklı LTE bandını destekleyen global versiyon ise 516 Dolar civarında fiyatlandırmaya sahip olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir