Karşınızda Yeni Depolama Servisi Google One!


Daha ucuz


Günümüzde gelişen ve sürekli artan veri boyutlarının depolanması ve her yerde ulaşılabilir olması son derece önemli. Bu bağlamda Google, bulut depolama servisini yenilediğini ve Google One adı altında yeni bir servis yarattığını duyurdu. Goolge One ile birlikte kullanıcılar daha az para karşılığında 7/24 teknik destek ve daha fazla depolama alanına sahip olacak.

Google’ın Drive bulut servisi elbette kapanmıyor. Dileyen kullanıcılar ücretsiz olarak orayı kullanmaya devam edebilecekler. Ücretli Drive aboneleri ise Google One’a taşınacak, kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına ise gerek bulunmamakta.

Öte yandan Google One’ın fiyatları ve depolama alanları oldukça cazip. 100 GB’dan 30 TB’a ulaşan geniş bir skala da depolama sunan servisin fiyatlandırması ise şöyle;

  • 100GB 1.99$/Ay
  • 200GB 2.99$/Ay
  • 2TB 9.99$/Ay
  • 10TB 99.99$/Ay
  • 20TB 199.99$/Ay
  • 30TB 299.99$/Ay

Google Drive ücretli kullanıcılar ise uygun teklife transfer edilecekler. Örneğin aylık 1 TB karşılığında  9.99 Dolar ödeyen Drive kullanıcılar doğrudan aynı fiyata 2 TB depolama seçeneğine yükseltilecekler. Ayrıca Google One servisi maksimum 5 kişilik aile kullanımına da imkan tanıyor. Bunun yanında bazı avantajlar da sunuluyor. Bunlar, Google Search üzerinden seçilen otellerde kampanyalar, Google Play kredileri gibi avantajlar.

Servis, ilk olarak bu yaz aylarında ABD’de başlayacak. Google One’a transfer edilecek kullanıcılara ise bir onay e-postası gönderilecek. Servis daha sonra küresel kullanıma açılacak.

#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir