Kişisel Kargo Robotu “Gita” ile Tanışın


İtalyan motosiklet markası Vespa, vizyonu çerçevesinde sadece motosiklet değil inovasyonel araçlar da üretmekte. Hatta geçtiğimiz aylarda Elettrica adlı elektrikli scooter modelini de duyurmuşlardı. Şimdi ise çok daha farklı bir amaca hizmet eden “Gita” tanıtıldı.
Kelime anlamı itibariyle “kısa yolculuk” manasına gelen Gita, kişisel kargo robotunuz olmaya talip. 18 kilogram yük taşıma kapasitesine sahip olan Gita, sahibini bir evcil hayvan gibi takip edebildiği gibi harita üzerinden belirlenmiş rotayı da tek başına takip edebiliyor. Tabi aklıma takılan şey şu; Kalabalık sokaklarda yayalara çarpacak mı? Yada kalabalık ortamlarda sahini takip etmeyi gerçekten başarabiliyor mu?… Bunlar oldukça önemli, bence bunun drone tipi çok daha kullanışlı olabilirdi.
Maksimum 35 km/s sürata ulaşabilen akıllı araç özellikle büyük ofisler için son derece kullanışlı olabilir. Bunun yanında küçük çaplı alışverişler ya da otellerde katkı yapabilecek kapasiteye sahip olan Gita’nın resmi lansman tarihi ise 2 Şubat olarak açıklandı. Fiyat ve çıkış tarihi gibi bilgiler ise şimdilik mevcut değil.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.